Specifik upphandling Data Engineer IBM Planning Analytics
Deadline:N/A
Tender information
Sweden
Type
Contract award
Procedure
Other multiple stage procedure
Ref. number
K 2026-4297
Estimated value
SEK 2,000,000
Duration
01/09/2026 - 31/08/2027
Renewals
01/09/2027 - 29/02/2028
01/03/2028 - 29/08/2028
01/09/2028 - 28/02/2029
01/03/2029 - 28/08/2029
Karolinska universitetssjukhuset är i behov en Data Engineer/BI-specialist. Uppdraget avser utveckling och förvaltning av Regionens lösningar för planering, uppföljning och analys inom hälso- och sjukvård. Arbetet innefattar både vidareutveckling av befintliga lösningar samt framtagande av nya datalager och analysstöd.
Buyer
Region Stockholm - Serviceförvaltningen
2321000016
ida.paldan@regionstockholm.se
Contract award
Documents
Original notices
Document name | Upload date | File size | |
|---|---|---|---|
| 2 Sept 2026, 00:07 | 13.91 kB |
Buyer
Region Stockholm - Serviceförvaltningen
2321000016
ida.paldan@regionstockholm.se
Contract awarded
Important dates
2 Sept - Publication date
Unlock Full Access with Mercell Bidding Business Plus