Koulukuljetusten ja joukkoliikenteen palveluiden yhteiskilpailutuksen hankinta
Deadline:N/A
Tender information
Etelä-Pohjanmaa
Etelä-Pohjanmaa
Type
Contract award
Procedure
Open procedure
Ref. number
3108202026
Duration
31/07/2026 - 30/07/2030
Renewals
31/07/2028 - 30/07/2029
31/07/2029 - 30/07/2030
Hankinnan kilpailutus on ollut joukkoliikenteen palveluiden ja koulukuljetusten osalta hankintalain (Laki julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista 1397/2016) mukainen EU-kynnysarvon ylittävä kuljetuspalveluiden palveluhankinta. Hankinnan kohteena olevat joukkoliikenteen palvelut ja koulukuljetukset ovat hankintalain mukaisia palveluhankintoja, joiden pääasiallinen CPV-koodi on 60100000 - Tieliikennepalvelut ja lisäkoodien hankintanimikkeistöt ovat 60112000 - Joukkoliikennepalvelut maanteitse sekä 60120000 – Taksipalvelut. Alavuden kaupunki on toteuttanut hankintamenettelyn omasta ja muiden osallistuvien hankintayksiköiden puolesta, hankintalain (1397/2016) 3 luvun 21 §:n mukaisesti. Alavuden kaupunki on toiminut yhteiskilpailutuksen koordinaattorina. Jokainen kunta tekee itsenäisenä hankintayksikkönä omista hankinnoistaan omat sopimuksensa ja toimii palvelun tilaajana.
Buyer
Vimpelin kunta
Contract award
Documents
Buyer
Vimpelin kunta
No time limit
Important dates
21 Aug - Publication date
Unlock Full Access with Mercell Bidding Business Plus