Aankondiging vrijwillige transparantie vooraf: Uitbreiding van huidige PRIS DVC naar level 2

Deadline:N/A

Tender information
The Netherlands
Type
Voluntary ex ante transparency
Procedure
Negotiated without a call for competition
Duration
31/08/2026 - 07/09/2026
Aankondiging vrijwillige transparantie vooraf: Uitbreiding van huidige PRIS DVC naar level 2 500.000 euro

Uitbreiding van huidige PRIS DVC naar level 2

n 2021 is het besluit genomen om de muizen van de Centrale Dienst Proefdieren (CDP) te huisvesten in Digital Ventilated Cages (DVC). De inzet van DVC biedt voordelen op meerdere vlakken: Voor CDP-medewerkers: een lagere blootstelling aan allergenen en een substantiële vermindering van het aantal repetitieve handelingen. Voor muizen: een meer verfijnde en diervriendelijke vorm van huisvesting. Voor onderzoekers: eenvoudige toegang tot relevante gegevens, waaronder activiteitsdata van muizen in dierproeven en fok. Voor het milieu: een directe besparing op water-, stoom- en elektriciteitsverbruik, evenals op het gebruik van beddingmateriaal. Daarnaast leidt DVC indirect tot minder transportbewegingen voor de aan- en afvoer van materialen. Bij de start van de implementatie was al duidelijk dat de DVC-software geïntegreerd moest worden met het bedrijfsmanagementsysteem PRIS. Het voeren van administraties over dezelfde dieren in twee afzonderlijke systemen is immers inefficiënt en vergroot de kans op fouten en inconsistenties. De basis voor deze integratie vormt een technisch platform waarop de benodigde functionaliteiten in twee fasen worden gerealiseerd: Level 1 en Level 2. Het technische platform is inmiddels opgeleverd en voldoet aan de gestelde eisen. Ook Level 1 is succesvol gerealiseerd en functioneert naar behoren. Om de integratie volledig af te ronden en de maximale meerwaarde van DVC te benutten, is de realisatie van Level 2 noodzakelijk. Het ontwerp hiervoor is al beschikbaar. Met de implementatie van Level 2 wordt alle relevante informatie samengebracht in één geïntegreerd systeem. Hierdoor verdwijnen dubbele administratieve handelingen en zijn gegevens over de muizen, hun activiteit, verschoonmomenten en welfare alerts centraal beschikbaar. Dit leidt tot een efficiëntere bedrijfsvoering, hogere datakwaliteit en betere ondersteuning van alle belanghebbenden: alle CDP-medewerkers - waaronder proefdierverzorgers-biotechnici en dierenartsen - en onderzoekers. 500.000 euro

Buyer
Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG)
buyer-email@mail.com
organization number
Contract award
tenderer iconDoxx B.V.tenderer status icon trophyAwarded

Documents

Document name
Upload date
File size
First document.pdf1 Jan 1970, 00:001 Bytes
Second document.pdf1 Jan 1970, 00:001 Bytes
No time limit
Important dates
1 Sept - Publication date
Unlock Full Access with Mercell Bidding Business Plus
Start your free trial to explore exclusive features that help you win more tenders, faster:
AI-Powered Tender Insights
Buyer Contact Info
Key Tender Timelines

Already have an account?

Your privacy is important to us

We use cookies to improve your experience and evaluate each item on our site. By clicking further, you accept our use of cookies.