Fraflytningsydelser - AlmenIndkøb

Deadline:N/A

Tender information
Nordjylland
Østjylland
Fyn
Vestjylland
Vest- og Sydsjælland
Byen København
Sydjylland
Østsjælland
Nordsjælland
Københavns omegn
Type
Contract award
Procedure
Open procedure
Ref. number
2f724cf9-48a0-4dda-b478-2255ae7570a1
Estimated value
DKK 267,259,884
Contract type
Framework agreement
Duration
01/06/2026 - 31/05/2030
Dette udbud vedrører indgåelse af fireårige rammeaftaler på fraflytningsarbejder til almene boligorganisationer/selskaber tilknyttet AlmenIndkøb. Det primære opgaveindhold vedr. fraflytningsarbejder i boliger under A-ordning, herunder tilsvarende løbende arbejder i boliger med løbende vedligehold, under B-ordning. Opgaveindholdet forventes konkret at være følgende: • Alle typer malerarbejder, herunder behandling med spærregrund, stop-grund og spærrende maling • Gulvarbejder med slibning, lakering og polering • Rengøring, herunder afkalkningsopgaver • Div. reparationer/udskiftninger, herunder tømrer, murer og vvs-arbejde • Endvidere henvises til tilbudslisten Udbuddet omfatter 28 delkontrakter, jf. bilag 1. Kontrakterne vil blive indgået med AlmenIndkøb, som overordnede rammeaftaler (herefter ”Rammeaftalen”). Rammeaftalerne for hver delkontrakt kan benyttes af de organisationer, herunder administrationsorganisationer, boligorganisationer/selskaber og afdelinger, der fremgår for hver delkontrakt af Bilag 1. Værdiestimat for hver delkontrakt er udtryk for Ordregivers bedste bud på det fremtidige forbrug baseret på det historiske forbrug hos kunderne, og Ordregiver garanterer derfor ikke for den kommende omsætning på Rammeaftalen. De maksimale rammeaftaleværdier, anført under hver delkontrakt, består af den anslåede værdi for nærværende rammeaftale + 50% (værdien fremgår under beskrivelse for hver enkelt delaftale). Hvorledes tildeling under Rammeaftalerne sker, er nærmere beskrevet i Udkast til Rammeaftale. Ordregivers organisatoriske opbygning er som følger: Administrationsorganisation: Har til opgave at administrere en eller flere Bolig-organisationer/ Selskaber eller Afdelinger. En administrations-organisation kan tilslutte sig AlmenIndkøb og de tilknyttede Boligorganisationer/Selskaber og Afdelinger kan få adgang til AlmenIndkøbs aftaler. Det tydeliggøres, at DAB-Lejerbo ultimo 2025 er den største administrationsorganisation tilknyttet AlmenIndkøb. Der gøres dog opmærksom på, at der kan være "eksterne" administrationsorganisationer tilknyttet AlmenIndkøb i det konkrete udbud. Boligorganisation/Selskaber: En almen boligorganisation/selskab består af en eller flere afdelinger, der igen består af et antal lejemål. En boligorganisation/selskab og dens underliggende afdeling(er), kan tilslutte sig AlmenIndkøb og få adgang til AlmenIndkøbs aftaler. De til AlmenIndkøb tilknyttede Boligorganisa-tioner/Selskaber kan således anvende de udbudte aftaler inden for deres respektive geografiske områder. Samlet set er der ultimo 2025 ca. 95.000 mulige tilknyttede lejemål til AlmenIndkøb fordelt på forskellige boligformer, herunder boliger under A og B ordning. Der vil således for hver delkontrakt blive indgået en rammeaftale med de fire tilbudsgivere, som har leveret de tilbud, som afspejler "bedste forhold mellem pris og kvalitet". Rammeaftalerne vil blive tildelt efter "kaskademodellen", således at det bedste tilbud bliver leverandør nr. 1, det næstbedste tilbud bliver leverandør nr. 2 osv.

Delaftale 1: Lejerbo Næstved - Fraflytningsydelser

Delaftale 1, S373 Næstved. Rammeaftalerne for hver delkontrakt kan benyttes af de organisationer, herunder administrationsorganisationer, boligorganisationer/selskaber og afdelinger, der fremgår for hver delkontrakt af Bilag 1. Opgavens omfang fremgår af pkt. "Beskrivelse" (BT-24-Procedure) for aftalens genstand.

Delaftale 2: Lejerbo Faxe - Fraflytningsydelser

Delaftale 2, S313 Lejerbo Faxe. Rammeaftalerne for hver delkontrakt kan benyttes af de organisationer, herunder administrationsorganisationer, boligorganisationer/selskaber og afdelinger, der fremgår for hver delkontrakt af Bilag 1. Opgavens omfang fremgår af pkt. "Beskrivelse" (BT-24-Procedure) for aftalens genstand.

Delaftale 3: Haslev Boligforening - Fraflytningsydelser

Delaftale 3, S314 Haslev Boligforening Rammeaftalerne for hver delkontrakt kan benyttes af de organisationer, herunder administrationsorganisationer, boligorganisationer/selskaber og afdelinger, der fremgår for hver delkontrakt af Bilag 1. Opgavens omfang fremgår af pkt. "Beskrivelse" (BT-24-Procedure) for aftalens genstand.

Delaftale 4: Guldborgsund/Lolland/Vordingborg/Stubbekøbing - Fraflytningsydelser

Delaftale 4, S369/S367/S397/S376/ Guldborgsund/Lolland/Vordingborg/Stubbekøbing Rammeaftalerne for hver delkontrakt kan benyttes af de organisationer, herunder administrationsorganisationer, boligorganisationer/selskaber og afdelinger, der fremgår for hver delkontrakt af Bilag 1. Opgavens omfang fremgår af pkt. "Beskrivelse" (BT-24-Procedure) for aftalens genstand.

Delaftale 5: Lejerbo Frederiksværk – Fraflytningsydelser

Delaftale 5, S211 Lejerbo Frederiksværk Rammeaftalerne for hver delkontrakt kan benyttes af de organisationer, herunder administrationsorganisationer, boligorganisationer/selskaber og afdelinger, der fremgår for hver delkontrakt af Bilag 1. Opgavens omfang fremgår af pkt. "Beskrivelse" (BT-24-Procedure) for aftalens genstand.

Delaftale 6: Lejerbo Frederiksborg – Fraflytningsydelser

Delaftale 6, S219 Lejerbo Frederiksborg Rammeaftalerne for hver delkontrakt kan benyttes af de organisationer, herunder administrationsorganisationer, boligorganisationer/selskaber og afdelinger, der fremgår for hver delkontrakt af Bilag 1. Opgavens omfang fremgår af pkt. "Beskrivelse" (BT-24-Procedure) for aftalens genstand.

Delaftale 7: Lejerbo Rudersdal – Fraflytningsydelser

Delaftale 7, S181 Lejerbo Rudersdal Rammeaftalerne for hver delkontrakt kan benyttes af de organisationer, herunder administrationsorganisationer, boligorganisationer/selskaber og afdelinger, der fremgår for hver delkontrakt af Bilag 1. Opgavens omfang fremgår af pkt. "Beskrivelse" (BT-24-Procedure) for aftalens genstand.

Delaftale 8: Lejerbo Lyngby – Fraflytningsydelser

Delaftale 8, S173 Lejerbo Lyngby Rammeaftalerne for hver delkontrakt kan benyttes af de organisationer, herunder administrationsorganisationer, boligorganisationer/selskaber og afdelinger, der fremgår for hver delkontrakt af Bilag 1. Opgavens omfang fremgår af pkt. "Beskrivelse" (BT-24-Procedure) for aftalens genstand.

Delaftale 9: Lejerbo Holbæk – Fraflytningsydelser

Delaftale 9, S315 Lejerbo Holbæk Rammeaftalerne for hver delkontrakt kan benyttes af de organisationer, herunder administrationsorganisationer, boligorganisationer/selskaber og afdelinger, der fremgår for hver delkontrakt af Bilag 1. Opgavens omfang fremgår af pkt. "Beskrivelse" (BT-24-Procedure) for aftalens genstand.

Delaftale 10: Lejerbo Kalundborg Kommune – Fraflytningsydelser

Delaftale 10, S323 Lejerbo Kalundborg Kommune Rammeaftalerne for hver delkontrakt kan benyttes af de organisationer, herunder administrationsorganisationer, boligorganisationer/selskaber og afdelinger, der fremgår for hver delkontrakt af Bilag 1. Opgavens omfang fremgår af pkt. "Beskrivelse" (BT-24-Procedure) for aftalens genstand.

Delaftale 11: Lejerbo Høje Taastrup – Fraflytningsydelser

Delaftale 11, S169 Lejerbo Høje Taastrup Rammeaftalerne for hver delkontrakt kan benyttes af de organisationer, herunder administrationsorganisationer, boligorganisationer/selskaber og afdelinger, der fremgår for hver delkontrakt af Bilag 1. Opgavens omfang fremgår af pkt. "Beskrivelse" (BT-24-Procedure) for aftalens genstand.

Delaftale 12: Lejerbo Trehøje – Fraflytningsydelser

Delaftale 12, S677 Lejerbo Trehøje Rammeaftalerne for hver delkontrakt kan benyttes af de organisationer, herunder administrationsorganisationer, boligorganisationer/selskaber og afdelinger, der fremgår for hver delkontrakt af Bilag 1. Opgavens omfang fremgår af pkt. "Beskrivelse" (BT-24-Procedure) for aftalens genstand.

Delaftale 13: Lejerbo Herning – Fraflytningsydelser

Delaftale 13, S657 Lejerbo Herning Rammeaftalerne for hver delkontrakt kan benyttes af de organisationer, herunder administrationsorganisationer, boligorganisationer/selskaber og afdelinger, der fremgår for hver delkontrakt af Bilag 1. Opgavens omfang fremgår af pkt. "Beskrivelse" (BT-24-Procedure) for aftalens genstand.

Delaftale 14: Lejerbo Brande – Fraflytningsydelser

Delaftale 14, S653 Lejerbo Brande Rammeaftalerne for hver delkontrakt kan benyttes af de organisationer, herunder administrationsorganisationer, boligorganisationer/selskaber og afdelinger, der fremgår for hver delkontrakt af Bilag 1. Opgavens omfang fremgår af pkt. "Beskrivelse" (BT-24-Procedure) for aftalens genstand.

Delaftale 15: Lejerbo Skjern – Fraflytningsydelser

Delaftale 15, S669 Lejerbo Skjern Rammeaftalerne for hver delkontrakt kan benyttes af de organisationer, herunder administrationsorganisationer, boligorganisationer/selskaber og afdelinger, der fremgår for hver delkontrakt af Bilag 1. Opgavens omfang fremgår af pkt. "Beskrivelse" (BT-24-Procedure) for aftalens genstand.

Delaftale 16: Lejerbo Struer og Lemvig – Fraflytningsydelser

Delaftale 16, S671 Lejerbo Struer og Lemvig Rammeaftalerne for hver delkontrakt kan benyttes af de organisationer, herunder administrationsorganisationer, boligorganisationer/selskaber og afdelinger, der fremgår for hver delkontrakt af Bilag 1. Opgavens omfang fremgår af pkt. "Beskrivelse" (BT-24-Procedure) for aftalens genstand.

Delaftale 17: Lejerbo Holstebro – Fraflytningsydelser

Delaftale 17, S661 Lejerbo Holstebro Rammeaftalerne for hver delkontrakt kan benyttes af de organisationer, herunder administrationsorganisationer, boligorganisationer/selskaber og afdelinger, der fremgår for hver delkontrakt af Bilag 1. Opgavens omfang fremgår af pkt. "Beskrivelse" (BT-24-Procedure) for aftalens genstand.

Delaftale 18: Lejerbo Aalborg – Fraflytningsydelser

Delaftale 18, S851 Lejerbo Aalborg Rammeaftalerne for hver delkontrakt kan benyttes af de organisationer, herunder administrationsorganisationer, boligorganisationer/selskaber og afdelinger, der fremgår for hver delkontrakt af Bilag 1. Opgavens omfang fremgår af pkt. "Beskrivelse" (BT-24-Procedure) for aftalens genstand.

Delaftale 19: Lejerbo Aalborg (Jammerbugt) – Fraflytningsydelser

Delaftale 19, S851 Lejerbo Aalborg (Jammerbugt) Rammeaftalerne for hver delkontrakt kan benyttes af de organisationer, herunder administrationsorganisationer, boligorganisationer/selskaber og afdelinger, der fremgår for hver delkontrakt af Bilag 1. Opgavens omfang fremgår af pkt. "Beskrivelse" (BT-24-Procedure) for aftalens genstand.

Delaftale 20: Lejerbo Hadsund – Fraflytningsydelser

Delaftale 20, S815 Lejerbo Hadsund (Mariagerfjord) Rammeaftalerne for hver delkontrakt kan benyttes af de organisationer, herunder administrationsorganisationer, boligorganisationer/selskaber og afdelinger, der fremgår for hver delkontrakt af Bilag 1. Opgavens omfang fremgår af pkt. "Beskrivelse" (BT-24-Procedure) for aftalens genstand.

Delaftale 21: Lejerbo Odder og Lejerbo Århus – Fraflytningsydelser

Delaftale 21, S727 Lejerbo Odder og S751 Lejerbo Århus Rammeaftalerne for hver delkontrakt kan benyttes af de organisationer, herunder administrationsorganisationer, boligorganisationer/selskaber og afdelinger, der fremgår for hver delkontrakt af Bilag 1. Opgavens omfang fremgår af pkt. "Beskrivelse" (BT-24-Procedure) for aftalens genstand.

Delaftale 22: Lejerbo Randers (ekskl. Møldrup) – Fraflytningsydelser

Delaftale 22, S731 Lejerbo Randers (ekskl. Møldrup) Rammeaftalerne for hver delkontrakt kan benyttes af de organisationer, herunder administrationsorganisationer, boligorganisationer/selskaber og afdelinger, der fremgår for hver delkontrakt af Bilag 1. Opgavens omfang fremgår af pkt. "Beskrivelse" (BT-24-Procedure) for aftalens genstand.

Delaftale 23: Lejerbo Trekanten – Fraflytningsydelser

Delaftale 23, S631 Lejerbo Trekanten Rammeaftalerne for hver delkontrakt kan benyttes af de organisationer, herunder administrationsorganisationer, boligorganisationer/selskaber og afdelinger, der fremgår for hver delkontrakt af Bilag 1. Opgavens omfang fremgår af pkt. "Beskrivelse" (BT-24-Procedure) for aftalens genstand.

Delaftale 24: Lejerbo Horsens – Fraflytningsydelser

Delaftale 24, S615 Lejerbo Horsens Rammeaftalerne for hver delkontrakt kan benyttes af de organisationer, herunder administrationsorganisationer, boligorganisationer/selskaber og afdelinger, der fremgår for hver delkontrakt af Bilag 1. Opgavens omfang fremgår af pkt. "Beskrivelse" (BT-24-Procedure) for aftalens genstand.

Delaftale 25: Lejerbo Brøndby – Fraflytningsydelser

Delaftale 25, S153 Lejerbo Brøndby Rammeaftalerne for hver delkontrakt kan benyttes af de organisationer, herunder administrationsorganisationer, boligorganisationer/selskaber og afdelinger, der fremgår for hver delkontrakt af Bilag 1. Opgavens omfang fremgår af pkt. "Beskrivelse" (BT-24-Procedure) for aftalens genstand.

Delaftale 26: Lejerbo Fyn (Lejerbo Nyborg) - Fraflytningsydelser

Delaftale 26, S449 Lejerbo Fyn (Lejerbo Nyborg) Rammeaftalerne for hver delkontrakt kan benyttes af de organisationer, herunder administrationsorganisationer, boligorganisationer/selskaber og afdelinger, der fremgår for hver delkontrakt af Bilag 1. Opgavens omfang fremgår af pkt. "Beskrivelse" (BT-24-Procedure) for aftalens genstand.

Delaftale 27: Lejerbo Køge Bugt - Fraflytningsydelser

Delaftale 27, S259 Lejerbo Køge Bugt Rammeaftalerne for hver delkontrakt kan benyttes af de organisationer, herunder administrationsorganisationer, boligorganisationer/selskaber og afdelinger, der fremgår for hver delkontrakt af Bilag 1. Opgavens omfang fremgår af pkt. "Beskrivelse" (BT-24-Procedure) for aftalens genstand.

Delaftale 28: Østjysk Bolig - Fraflytningsydelser

Delaftale 28, S755 Østjysk Bolig Rammeaftalerne for hver delkontrakt kan benyttes af de organisationer, herunder administrationsorganisationer, boligorganisationer/selskaber og afdelinger, der fremgår for hver delkontrakt af Bilag 1. Opgavens omfang fremgår af pkt. "Beskrivelse" (BT-24-Procedure) for aftalens genstand.

Buyer
Almenindkøb
buyer-email@mail.com
organization number
Contract award
tenderer iconSprøjtespartlingtenderer status icon trophyAwarded
tenderer iconSnedkermester Arne Pedersen A/Stenderer status icon trophyAwarded
tenderer iconRosenberg Malerfirma A/Stenderer status icon trophyAwarded
+ 12 more

Documents

Document name
Upload date
File size
First document.pdf1 Jan 1970, 00:001 Bytes
Second document.pdf1 Jan 1970, 00:001 Bytes
Contract awarded
Important dates
12 Dec - Publication date
Unlock Full Access with Mercell Bidding Business Plus
Start your free trial to explore exclusive features that help you win more tenders, faster:
AI-Powered Tender Insights
Buyer Contact Info
Key Tender Timelines

Already have an account?

Your privacy is important to us

We use cookies to improve your experience and evaluate each item on our site. By clicking further, you accept our use of cookies.