Villamos energia beszerzése DBR

Deadline:5 Oct 2026, 08:00

Tender information
Pest
Pest
Type
Contract
Procedure
Other multiple stage procedure
Ref. number
EKR001695812026
Contract type
Dynamic purchasing system
Duration
36 months
Dinamikus Beszerzési Rendszer felállítása AK villamos energia igényének kielégítésére 36 hónapra, teljes ellátás alapú szerződések keretében, az ajánlattételi szakaszok Közbeszerzési Dokumentumai szerinti villamos energia felhasználási helyek részére. Villamos energia beszerzés az Ajánlatkérők részére a magyar villamos energia rendszeren folyamatosan rendelkezésre álló, a felhasználási helyek csatlakozási jellemzőinek megfelelő az MSZ 50160 szerinti minőségű villamos energia beszerzése (kereskedelmi jogviszonyban való megvásárlása), menetrend adási kötelezettség nélküli teljes ellátásalapú villamos energia adásvételi beszerzés keretében.

Villamos energia beszerzése - DBR

A tárgyi eljárás célja dinamikus beszerzési rendszer (DBR) létrehozása villamosenergia teljes ellátásalapú szerződések keretében történő adásvételére 36 hónap időszakra a jelen részvételi felhívásban meghatározottak szerint. Az ajánlattételi szakaszokban sor kerülhet éves, féléves, negyedéves és egyéb időtávra történő beszerzésre. A DBR időtartam alatt (36 hónap alatt) a beszerzési mennyiség a két társaság számára összesen várhatóan 24 342 642 KWh, az alábbiak szerint: Wh Wtsf Wé Wt Wb ÉTCS Kft. 6 886 242 3600 0 0 6 882 642 ÉTV Kft. 17 460 000 17 460 000 ahol: - Wh: közcélú hálózatból vételezett mennyiség - Wt: a közcélú hálózatba kitáplált saját termelés: Wt =Wtsf+Wé - Wtsf: a TSF-ben elszámolt mennyiség - Wé: a TSF-ben nem elszámolható kitáplált termelés, melyet a kereskedő, vagy megbízottja külön megállapodás keretében átvesz - Wb: tervezett beszerzési mennyiség Wb=Wh-Wtsf Az Érd és Térsége Csatorna-szolgáltató Kft. szennyvíztisztító telepe megújuló energiaforrásból (biogázból) hőt és villamos-energiát állít elő. Ebben a kiserőműben megtermelt hő teljes egészében, a villamos-energia elsődlegesen az adott telephelyen kerül felhasználásra, és a szennyvíztisztító telep hő- és villamos-energia egy részének szükségletét fedezi. A termelt esetleges többlet villamos-energia a közcélú hálózaton keresztül az adott Társaság, mint Vevő többi idősoros felhasználói helyeinek villamos-energia vásárlását csökkenti, oly módon, hogy az adott Társaság, mint Vevő idősoros fogyasztási helyei egyazon termelői saját felhasználói körbe tartoznak. A közcélú hálózatba kitáplált villamos energia azon része, amely a termelői saját felhasználói körben nem kerül felhasználásra, nem tárgya a dinamikus beszerzési rendszer alapján kötött adás-vételi szerződéseknek. Az adás-vételi szerződés megkötésének viszont feltétele, hogy nyertes Ajánlattevő, vagy nyertes Ajánlattevő által kijelölt ugyanazon mérlegkörbe tartozó Kereskedő Ajánlatkérővel, külön megállapodást kössön a termelői saját felhasználói körben fel nem használt villamosenergia átvételére. Jelen részvételi felhívás feladásának időpontjában a Érd és Térsége Csatorna-szolgáltató Kft. idősoros és profilos telephelyeinek (fogyasztási helyek) száma összesen: 96 db, a Érd és Térsége Víziközmű Kft. idősoros és profilos telephelyeinek (fogyasztási helyek) száma összesen: 73 db. AK a DBR megvalósítása során a Kbt. 107. § (2) bekezdése alapján a DBR-ben megvalósítandó konkrét közbeszerzésekre vonatkozó pontos műszaki leírást és a szerződés-tervezetet a DBR-be felvételt nyert gazdasági szereplők számára az ajánlattételi felhívás megküldésével egyidejűleg bocsátja rendelkezésre (teszi elérhetővé). AK a részvételi felhívást kiegészítő Közbeszerzési Dokumentumok részeként tájékoztatásul közzéteszi a csatlakozási pontok (idősoros elszámolású telephelyek adatai, profil típusú villamos energia vételezi helyek adatai,) részvételi felhívás feladása időpontjában hatályos adatait. A DBR-ben megvalósítandó konkrét közbeszerzésekre vonatkozó hatályos csatlakozási pont adatokat AK a DBR-be felvételt nyert gazdasági szereplők számára az ajánlattételi felhívások megküldésével egyidejűleg bocsátja rendelkezésre.

Buyer
Érd és Térsége Regionális Víziközmű Korlátolt Felelősségű Társaság
buyer-email@mail.com
organization number

Documents

Document name
Upload date
File size
First document.pdf1 Jan 1970, 00:001 Bytes
Second document.pdf1 Jan 1970, 00:001 Bytes
No time limit
31 days left
Important dates
3 Sept - Publication date
5 Oct - Deadline
Unlock Full Access with Mercell Bidding Business Plus
Start your free trial to explore exclusive features that help you win more tenders, faster:
AI-Powered Tender Insights
Buyer Contact Info
Key Tender Timelines

Already have an account?

Your privacy is important to us

We use cookies to improve your experience and evaluate each item on our site. By clicking further, you accept our use of cookies.